Ana menu:

Kategoriler

Site'de ara:

Arsiv

Arsiv: 'Yaşam'

Sevimli Yaratık

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’ne bağlı Gümüş Köyü’nün Eşeler Yaylası’nda 1 ay önce bulunan ve türü belirlenemeyen sevimli minik yaratık, köyün maskotu oldu.
Kanguru, tavşan, köstebek, sincap ve fareyi andıran sevimli yaratığı görenler hayretlerini gizleyemiyor. Kanguru gibi sıçrayarak yürüyen yaklaşık 150 gram ağırlığında, 10 santimetre boyundaki, uzun kuyruklu, uzuk kulaklı yaratığı bularak sahiplenen Veli Turan ona ‘Abbas’ adını […]

Elektrik ve rüzgâr enerjisiyle çalışan araba

The Venturi Eclectic car üzerinde bulunan güneş panellerinin ürettiği elektrik ile hareket ediyor. Güneş enerjisinin yeterli olmadığı durumlarda kullanılmak üzere kendi bataryası da olan araç 350 kilo ağırlığa sahip.
Otomobilin tasarımcısı Sacha Lakic aracı modern, autonomous intelligent olarak tanımlıyor. 2007′den itibaren 24,000 euroluk bir fiyatla satışa sunulması beklenen aracın 2009 yılında daha ucuz modellerini piyasada görmek […]

Dolmuşa Binene Takım Elbise ve Battaniye

Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde halkın şehir içi dolmuşlara ilgisini artırmak amacıyla başlatılan promosyon uygulamasında, takım elbise, battaniye ve nevresim takımı kazanan talihliler kura ile belirlendi.
Boğazlıyan Şehiriçi Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Ahmet Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehir içi dolmuş seferlerine halkın ilgisini çekmek amacıyla, 4 Aralıkta başlattıkları uygulama ile dolmuşa binen her müşteriye çekiliş bileti verdiklerini belirtti.
Aksoy, […]

Caminin mikrofonu açık unutulunca…

Zonguldak’ta bir caminin açık kalan mikrofonundan imam ve müezzin arasında geçen küfürlü konuşmaları duyan vatandaşlar, İl Müftülüğüne şikayette bulundular. Şikayet dilekçeleri Diyanet İşleri Başkanlığına gönderilen imam ve müezzin hakkında soruşturma başlatıldı.
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Site mevkisindeki bir caminin hoparlöründen adaba aykırı ve küfürlü konuşmaları duyan bazı vatandaşlar, olaya tepki göstererek konuyla ilgili İl Müftülüğüne […]